Вълна на съпричастност обхваща българи от всяко кътче на страната ни и от чужбина в тези дни на ужас и безпомощност пред стихията. Ние скърбим и се молим с десетките хиляди хора, останали на улицата и загубили най-близките си след опустошителните земни трусове в Турция и Сирия. И се опитваме да помогнем – кой, както и с каквото може. Съпричастността е червената нишка в „България днес“ на 8 февруари. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
00:59 Новини
08:40 Времето в България и по света
13:30 Няма българин, останал безразличен към страданието на съседите ни в Турция
25:27 Готовността за реакция след силни земетресения у нас е нулева
34:00 Вести за и от българи по света:
-Българин е начело на световната ранглиста по класическа борба;
-Българка е сред представителите на Чехия за „Евровизия“;
-За първи път ще се проведе изпит по български език в град Реус, Каталония;
-Четирима млади артисти от школата на Райна Кабаиванска ще пеят на една от най-престижните оперни сцени в света – в Париж
51:00 Песен на деня: "Drowning" на рок група SEVI
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – "По съседски" – новини от Балканите 23:46 – София през погледа на Иван Шишиев 33:13 – Православен църковен..
В "България днес" на 11 септември слушайте: 06:52 - Актуално от България и за общностите с българи по света 26:12 – Пътешественикът Мартин Граховски – за странстването по света 44:02 – Пътешественикът Мартин Граховски - отново в..
В "България днес" на 10 септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..
В "България днес" на 13 октомври слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:00 - За корупцията по пътищата на страната..