Военнотранспортен самолет "Спартан" с хуманитарната помощ за пострадалите от силното земетресение в Сирия отлита на 16 февруари, в 10:00 часа, от авиобазата "Враждебна" към Ливан. На борда са 2,5 тона одеяла, спални комплекти и палатки от Българския червен кръст и вътрешното министерство. Същият самолет ще прибере в България от Турция медицинските екипи на Военномедицинска академия, които от 10 дни оказваха помощ на пострадалите.
"Това е първата помощ, която тръгва за Сирия, ще доставяме периодично и още, заяви служебният вътрешен министър Иван Демерджиев и допълни: "Процедурата започна с разговор с еврокомисаря Янез Ленарчич, който отговаря за управлението при кризи. Той изясни какъв е механизмът и след съгласие на сирийските власти, помощта ще мине през Ливан". От Бейрут до Дамаск помощта ще бъде превозена с камиони на Червения кръст и Червения полумесец, добави Демерджиев.
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към..