Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отиде си футболната легенда Петър Жеков

Снимка: БГНЕС

Легендарният футболист и голмайстор на ЦСКА и на националния отбор по футбол Петър Жеков е починал на 78 години.  Той остава в историята като първия българин, носител на Златната обувка за най-добър голмайстор в Европа през 1969-та година с 36 попадения. Носител е и на Сребърната обувка през 1970-та и Бронзовата обувка през 1973 г.

„Напусна ни един от най-вълшебните футболисти в историята на България – Петър Жеков. Гениален нападател, всеотдаен съотборник, човек с огромно сърце – каквото и да напишем за първия носител на Златна обувка, ще бъде недостатъчно, за да изразим поклона си пред таланта и приноса му към ЦСКА“, написаха от клуба на „червените“ във Фейсбук. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Трансперънси Интернешънъл" отчита влошаване на индекса за корупция

България остава сред държавите с високи нива на корупция в публичния сектор, сочи индексът за възприятие на корупцията за 2024 г., публикуван от неправителствената организация Transparency International. С 43 точки индекс България е на 76-о..

публикувано на 11.02.25 в 12:01

Ледено утро и зимно слънце във вторник

Във вторник сутринта, 11 февруари,  в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..

публикувано на 10.02.25 в 18:36

България се представя на най-големия хранителен панаир в Португалия

България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари на територията на Международния лисабонски панаир, предаде БТА. Националният щанд на България е..

публикувано на 10.02.25 в 17:55