Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В 62 държави ще се гласува на 2 април за нов български парламент

Снимка: БГНЕС

Между 730 и 740 секции в 62 държави ще бъдат разкрити  за парламентарните избори на 2 април, съобщи Калин Атанасов от Работната група „Избори“ във външно министерство.

В Турция ще бъдат разкрити малко над 160 секции, в Обединеното кралство над 115, в Испания – около 64, в САЩ – 56 , в Италия – около 26, в Гърция – около 20, във Франция – около 16. Германия е наложила лимит да се отворят до 40 места за вота и не всички предложения на българите във федералната република ще бъдат удовлетворени, въпреки. Там подадените заявления за вот са за близо 74 места.

Очаква се зад граница да бъдат изпратени между 240 и 410 машини в 240 секции, в 22 държави на 3 континента. 

До 11 март Централната избирателна комисия ще реши точния брой и местата на секциите.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Детска изложба с творби на участници в работилница “Библиолето” предстои в Цариброд

Изложба с творби на деца, участвали в изобразително-литературната работилница “Библиолето”, ще бъде открита на 8 септември в Народната библиотека “Детко Петров” в Цариброд, съобщи мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. През лятната..

публикувано на 06.09.25 в 17:03

Филиалът на Русенския университет в Тараклия откри първата си академична година

Филиалът на Русенския университет в Тараклия, Молдова, даде началото на първата си академична година. Събитието беше определено като историческо – това е първият и единствен филиал на български университет зад граница.  Филиалът беше..

публикувано на 02.09.25 в 14:12

Българите в чужбина гласуват за наградата "Любима българка на публиката"

Изпълнителната агенция за българите в чужбина даде официално начало на гласуването за наградата "Любима българка на публиката", съобщи БТА. Гласуването е част от традиционния конкурс "Българка на годината – Св. Злата Мъгленска", а..

публикувано на 02.09.25 в 11:09