10 март е изключително специална дата за самочувствието ни на българи. Днес честваме подвига на предците ни в един от най-тежките периоди на 20-ти век, когато българският народ успява да спаси близо 50 хиляди евреи от лагерите на смъртта. За това си припомняме в "България днес". Поглеждаме и към някои важни събития с балкански адрес и ви правим съпричастни на едно вълнуващо музикално преживяване в София. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
01:20 - Новини
10:05 - Прогноза за времето у нас и по света
16:42 - За българския подвиг, спасил близо 50 хиляди евреи от лагерите на смъртта
20:30 - Разказ за ужаса, оцеляването и живота след Аушвиц - д-р Едит Егер пред БНР
30:30 - Паметниците на спасението и на спасителите в София
38:36 - Създава се регистър на българите в Япония
39:57 - Петиция събира подкрепа за българската радиопрограма в Австралия
42:18 - Събития с балкански адрес – "По съседски"
51:13 - "Вярвам, че перкусиите са инструментът на 21-и век" - Виви Василева преди премиерата на "Oraculum" в София
59:20 - Песен на деня: "Калино моме" в авторска интерпретация на Виви Василева
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
В "България днес" на 17 април слушайте: 01:25 - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 09:10 - Прогноза за времето 16:30 - Интервю с режисьора Явор Гърдев 49:35 - "По съседски" – хрониката на Радио..
В "България днес" на 16 април слушайте: 02:18 Актуално от България и сънародниците по света 07:43 Прогноза за времето 13:35 Един век след най-бруталния терористичен акт в българската история –..
В "България днес" на 15 април слушайте: 0 1 : 47 - Актуална информация от България и света 13 : 07 - Прогноза за времето у нас и по света 18:03 - Агенцията за българите в чужбина откри Библиотечно-информационен център..