Първото издание на “Витоша Freestylerz” ще се състои днес от 10,00 ч. на Меча поляна във “Витоша сноупарк” и в него ще могат да участват фрийстайл скиори и сноубордисти.
“Идеята е да направим един фрийстайл празник - горе ще има музика, демонстрации. Разполагаме с информация, че някои от най-добрите ни фрийстайлъри ще бъдат на Витоша”, каза Ема Паунова от екипа на организаторите Concept Creative. Тя добави, че всеки, който има необходимата физическа подготовка и притежава каска, е добре дошъл.
Събитието е отворено и за начинаещите - те ще продобиват умения на някои от по-лесните уреди.
На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..
През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..
В рамките на Мюнхенската конференция по сигурността българският външен министър Георг Георгиев се срещна с колегата си от Република Северна Македония Тимчо Муцунски. Първият ни дипломат подчерта, че позицията на България по отношение на европейската..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен..