Окончателно приключи гласуването на територията на България за 49-о Народно събрание. Срокът за окончателно обявяване на резултатите от изборите е 6 април (четвъртък), а поименният състав на парламента трябва да бъде обявен до 9 април (неделя). Председателят на ЦИК Камелия Нейкова отчете, че денят е преминал спокойно. По време на изборния ден 95 машини се оказаха с неотстраними технически проблеми и там гласуването е било само с хартиени бюлетини. Няма регистрирани сериозни нарушения на обществения ред, отчетоха от МВР.
В "България днес" на 24 Юли слушайте: 05:25 – Започна Първият фестивал на българските фолклорни състави в чужбина във Велико Търново 11:57 – Ерика Пералес от Аржентина, влюбена в родопските песни 17:02 – Асоциацията на..
В петък минималните температури ще са от 18 до 25°. В София ще е 20°. През деня ще бъде слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 36 и 41°, в столицата ще е около 37°. По..
“Продължаваме промяната" – "Демократична България”, “Алианс за права и свободи” и “Морал, единство и чест” внесоха искане до председателя на Народното събрание Наталия Киселова за свикване на извънредно пленарно заседание, на което да бъдат разгледани..
В "България днес" на 23 юли слушайте: 05:31- "Учим, играейки. Играем, учейки!“ – започна годишната среща на АБУЧ – репортаж от Велико Търново на..
В брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за участието си като..
От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното..