Съпредседателят на партия „Продължаваме Промяната“ и бивш финансов министър Асен Василев заяви, че има две грешки в проектобюджета представен от служебното правителство. Във видео в своя Фейсбук, Василев казва: „Първата е, че по Плана за възстановяване и устойчивост са заложени да се направят всички разходи, 100%, а да получим 0% от приходите. Това е от 1 млрд. 440 млн. евро. Втората грешка е, че не е заложено да се събере 100% дивидент от държавните предприятия. Това е грешка от 865 млн. евро. Само с корекцията на тези две грешки бюджетният дефицит намалява с над 2,25 млрд. и пада на 3,6 %“, коментира Василев.
Депутатът е сигурен, че в пленарното разглеждане на бюджета перо, по перо дефицитът ще бъде свален до 3%.В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..
В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е..
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа..
Българин, част от хуманитарната флотилия за Газа, е сред задържаните от Израел, стана ясно от публикация в социалните мрежи на официалния канал на..