Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ПП-ДБ няма да представи състав на проектокабинет

Снимка: БГНЕС

“Продължаваме промяната – Демократична България” няма да се съобрази с искането на ГЕРБ-СДС да представи състав за кабинет с втория мандат, заяви съпредседателят на коалицията Кирил Петков. “До вторник всякакви имена, които ще чуете, са само слухове”, подчерта той. По думите му, усилията на ПП-ДБ в момента са съсредоточени върху вземането на политически решения с останалите партии в коалицията.  

Този процес няма да завърши до вторник и дотогава няма да се занимаваме с никакви слухове, с никакво имена и няма да се съобразяваме с чужди графици”, добави Кирил Петков.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36

Проф. Калин Георгиев: Бесарабските българи съхраняват корените си непринудено

Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..

публикувано на 08.10.25 в 11:17

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40