Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В София ще обсъдят свободата като концепция в испаноезичния свят и свободата в медиите

Софийски университет "Свети Климент Охридски"
Снимка: sredec-sofia.org

В аулата на Софийския университет „Св. Кл. Охридски“ днес ще се проведе конференция на тема „Свободата като концепция в испаноезичната култура и свободата на медиите днес“, посветена на свободата на словото в днешно време, с акцент върху испаноезичните държави, съобщават от посолството на Испания в София. Конференцията се организира в сътрудничество със СУ „Св. Кл. Охридски“, Сдружението на испаноговорещите журналисти в България и Институт Сервантес в София. Очаква се в събитието да се включат политици, журналисти, испанисти.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 септември 2025 г.

В "България днес" на 10 Септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..

публикувано на 10.09.25 в 19:00

От запад на изток над страната ще премине студен атмосферен фронт

В четвъртък  минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и..

публикувано на 10.09.25 в 18:30

Цялата магистрала "Европа" ще бъде пусната на 14 септември

В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..

публикувано на 10.09.25 в 17:21