В аулата на Софийския университет „Св. Кл. Охридски“ днес ще се проведе конференция на тема „Свободата като концепция в испаноезичната култура и свободата на медиите днес“, посветена на свободата на словото в днешно време, с акцент върху испаноезичните държави, съобщават от посолството на Испания в София. Конференцията се организира в сътрудничество със СУ „Св. Кл. Охридски“, Сдружението на испаноговорещите журналисти в България и Институт Сервантес в София. Очаква се в събитието да се включат политици, журналисти, испанисти.
Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..