В четвъртък, 18 май, в Музея на съобщенията в София (ул. "Гурко" №6) ще бъде валидирана пощенска марка по случай 100 години Български олимпийски комитет.
На събитието ще присъства президентът на МОК Томас Бах, който от 16 май е на посещение в нашата страна във връзка с кулминацията на тържествата за вековния юбилей. "За мен е чест да бъда част от тържествата по отбелязване 100-годишнината на Българския олимпийски комитет.
"България е държава с огромни традиции и много успехи в световния спорт. Имате история, с която можете да са гордеете", каза Бах при пристигането си.
Съвместна специализирана алпийска подготовка провеждат военнослужещи от 101-ви алпийски полк от състава на Сухопътните войски на Българската армия и от Въоръжените сили на Румъния. От 24 до 28 февруари те ще тренират в реална обстановка на..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и постави под въпрос една от основните цели на ЕС – предотвратяване на нов конфликт на континента...
По повод третата годишнина от войната в Украйна, българско-украински сдружения и неправителствени организации организират вечерта на 24 февруари шествия в София, Пловдив и Велико Търново. Терорът на Кремъл има невиждани размери и това е..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..