България очаква новия летен сезон с повече и по-чисти плажове. Очакванията са да стигнем поне до 4,6 млн. посещения на туристи през лятото на 2023 г. Това ще е поне 5% над резултата от сезона през 2019 г. преди коронавируса, каза зам.-министърът на туризма Ирена Георгиева на форума "БГ Туризъм - Лято 2023", който се провежда в Бургас.
Георгиева съобщи, че работодателите в сектора желаещи да наемат чужденци, ще бъдат облекчени чрез нова онлайн платформа, създадена от министерствата на труда и на електронното управление. Тя допълни, че работодателите търсят хора основно в Турция, Молдова, Грузия, Киргизстан. За украинските бежанци у нас тя посочи, че трудно се интегрират на пазара на труда, тъй като са основно майки с малки деца и хора извън трудоспособна възраст.
Ще обръщаме повече внимание на темите, свързани с туризма в програмите на БНР, каза пред форума генералният директор на националнотго радио Милен Митев. "Очаквайте ни с истории за красивите места и хората, които живеят в тях", добави Митев.
Мек климат, културни събития и възможности за опознаване на местните традиции – това са само част от причините есента да е най-подходящото време за посещение на София – съобщава водещият италиански онлайн портал за пътешествия siviaggia.it , който..
Девин – "градът на минералната вода", се намира в един от най-живописните райони на България – скътан югозападната част на най-обширната българска планина Родопи, по течението на р. Въча. В околността му са разположени десетки природни и исторически..
Ако ви се отдаде случай, не пропускайте да посетите това мистично място в Западните Родопи, на пътя от Гоце Делчев в посока Сатовча и Доспат, известно като "Градище". На по-малко от два километра след село Долно Дряново вдясно, не може да..