Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Илияна Йотова чества 24 май в българското училище "Родна стряха" в Арадипу

Илияна Йотова

Вицепрезидентът Илияна Йотова отбеляза заедно с учениците и учителите от българското училище “Родна стряха” в кипърския град Арадипу предстоящия Ден на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Тя благодари на преподавателите за родолюбивата им дейности и им благодари, че учат децата на българско четмо и писмо, да познават своите корени и да бъдат добри хора.

“Вашата дейност е най-добрата визитна картичка на България”, подчерта вицепрезидентът.

По-рано днес Илияна Йотова разговаря с представители на български училища и културни сдружения от околността. В срещата участваха и представител на кипърското образователно министерство и заместник-кметът на Ларнака.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Българско училище „Иван Вазов” в Париж

Училище "Ив. Вазов" в Париж с вълшебно предизвикателство към пишещите на български деца

Второ издание на Международния литературен конкурс "Вълшебното перо" подготвя екипът на Българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж. Предизвикателството е към всички деца и младежи по света, които пишат на български език, независимо от..

публикувано на 07.02.25 в 15:20

Барабанистът Иван Димов отваря дома си край Цюрих за артисти от България

"Животът на музиканта е много хубав, ако успяваш да го живееш както искаш и с музиката, която искаш, а не с тази, която пазарът ти налага" – вярва барабанистът Иван Димов. Музикалната му кариера е свързана с две емблематични български групи, създадени..

публикувано на 07.02.25 в 12:45

Сопраното Анета Тодорова и инициативите на сдружението за култура и изкуство "Орфей" в Брюксел

Българо – белгийското сдружение за култура и изкуство "Орфей" организира концерт в Брюксел за Деня на влюбените и Трифон Зарезан. В концерта посветен на любовта и виното, ще участват пианистката Антония Кирил Евгениева, цигуларката Жаклин Прейс..

публикувано на 06.02.25 в 10:20