Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сесил Каратанчева отбеляза завръщането си на корта с победа на "Ролан Гарос"

Снимка: FFT

Бившата шампионка при девойките Сесил Каратанчева започна с победа участието си в квалификациите на тенис турнира от Големия шлем „Ролан Гарос“ в Париж. Почти четири години тя бе извън корта заради майчинство. Със завръщането си, българката, която участва с т.нар. "защитен ранкинг", се наложи над Фернанда Контрерас Гомес от Мексико с 3:6, 6:1, 6:3, след повече от 2 часа игра. Каратанчева завоюва 20 точки за световната ранглиста, и спечели 22 хиляди евро от наградния фонд.

Следващата ѝ съперничка е водачката в схемата Камила Осорио от Колумбия.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 69

В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..

публикувано на 23.10.25 в 12:00

Софийският университет пое председателството на алианса "Transform4Europe"

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..

публикувано на 23.10.25 в 10:25

Възможни са слаби валежи в Южна България, затоплянето продължава

В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..

публикувано на 22.10.25 в 19:16