Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сесил Каратанчева отбеляза завръщането си на корта с победа на "Ролан Гарос"

Снимка: FFT

Бившата шампионка при девойките Сесил Каратанчева започна с победа участието си в квалификациите на тенис турнира от Големия шлем „Ролан Гарос“ в Париж. Почти четири години тя бе извън корта заради майчинство. Със завръщането си, българката, която участва с т.нар. "защитен ранкинг", се наложи над Фернанда Контрерас Гомес от Мексико с 3:6, 6:1, 6:3, след повече от 2 часа игра. Каратанчева завоюва 20 точки за световната ранглиста, и спечели 22 хиляди евро от наградния фонд.

Следващата ѝ съперничка е водачката в схемата Камила Осорио от Колумбия.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вълна от валежи ще премине през страната от запад на изток

В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще е облачно и от запад на изток ще има валежи от дъжд. След обяд ще валежите постепенно ще спират,..

публикувано на 23.10.25 в 19:16

Създаден от INSAIT модел дава на роботите триизмерен пространствен интелект

Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI модел, който предоставя на роботите безпрецедентно 3D пространствено разбиране. Технологията е..

публикувано на 23.10.25 в 19:05

Съвремието налага обществените медии да присъстват на много повече платформи

Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..

публикувано на 23.10.25 в 14:05