Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Земетресение с магнитуд 4,8 на 15 км от Пловдив

Снимка: архив

Земетресение с магнитуд 4,8 по Рихтер по данни на Европейския средземноморски сеизмологичен център е регистрирано на 15 км от Пловдив и 146 км от София. Епицентърът на труса е северно от Асеновград. Трусът стана в 15.26 часа и е бил с дълбочина 4,5 км. Земетресението е усетено и в София. Шест минути след земетресението е регистриран и вторичен трус от 2,1 по Рихтер. 

Жителите на Пловдив са усетили труса силно за около 10-15 секунди. Засега няма данни за сериозни щети. Хората в село Крумово, което е в непосредствена близост до епицентъра, са се изплашили много, каза пред БНР Пловдив кметът Румяна Самоковарева. По нейните думи има паднали комини и тухли от комините и читалището. И в Садово заметесението е усетено силно, но няма данни за поражения по сградите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 59

В брой 59 на предаването слушайте : Генералният консул в Чикаго Светослав Станков: „Въпрос на време е да видим повече българи на ръководни позиции в САЩ“ Димитър Коков от Португалия поделя живота си между музиката, IT сектора и..

публикувано на 10.07.25 в 12:00
Джордже Янкович

Подгорица одобри Джордже Янкович за посланик на Черна Гора в България

Парламентарната комисия по международни отношения на Черна гора даде положително становище по предложението на правителството Джордже Янкович да бъде новият посланик в България, предаде агенция MINA, цитирана от БТА. Янкович каза, че Черна гора и..

публикувано на 10.07.25 в 09:58

Заради силния вятър има повишена опасност от пожари в страната

279 пожара са потушени в страната за последното денонощие, съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Реагирано е на 377 сигнала. При пожарите няма загинали и пострадали. С преки материални щети са завършили 49 пожара,..

публикувано на 10.07.25 в 08:46