Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изпращаме най-дългия ден в годината

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Тази вечер, граждани и гости на Димитровград ще могат да изпратят най-дългия ден на годината - 21 юни, съобщи общинският пресцентър. Народната астрономическа обсерватория и планетариум "Джордано Бруно" е подготвила незабравима разходка в звездното небе с техниката на обсерваторията, ако времето е благоприятно за това. За доброто настроение ще се погрижи Акустично джаз трио - Димитровград със солист Мария Арнаудова. Входът е свободен.

В Благоевград също отбелязват подобаващо лятното слънцестоене, на 21 юни, в 17:57 часа българско време, когато денят е най-дълъг, а нощта - най-къса. По този поводОбщина Благоевград и танцов клуб организират на Моста на влюбените в Благоевград лятна танцова вечер "Презареждане" от 20:00 часа. Миналото лято, Мостът на влюбените се превърна в любим дансинг за благоевградчани, затова и тази година там ще бъдат организирани поредица от летни танцови вечери. В първата лятна вечер ще се танцува Салса, Бачата, Кизомба, Ча-ча-ча, Rueda de Casino и други любими ритми.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Тодор Капитанов

Синдикатът КНСБ е категорично против повишаване възрастта за пенсиониране

В България законодателството е така уредено, че не може да се направи общонационална стачка. Това обясни пред БНР Тодор Капитанов вицепрезидент на най-големия синдикат в страната КНСБ. През последните години КНСБ организира около 70 протеста, но те..

публикувано на 01.05.25 в 13:43

Часът на Радио България - Брой 49

В брой 49 на предаването слушайте: Разговор за художничката Марена Джингова, успяла да си извоюва място в областта на приложните изкуства, въпреки ограниченията социалистическия завод, в който се е трудила – интервю с изкуствоведа..

публикувано на 01.05.25 в 12:00
Възстановка на Априлското въстание на площада в Копривщица

Каквото и да кажем за героите от Априлското въстание не е достатъчно, каза Наталия Киселова

Априлското въстание е пример за това, че свободата не ни е дар и че българските революционери са дали онова, което могат, а именно - живота си. Оставили са го в олтара на Отечеството и мисля, че им дължим уважение, почит, преклонение и да бъдем техни..

публикувано на 01.05.25 в 12:00