Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лили Иванова учреди фондация, която ще я наследи

Снимка: БТА

Фондация "Лили Иванова" ще популяризира достиженията на българската музика и култура в страната и чужбина. Фондацията ще организира всякакви събития и дейности от културен характер, представящи Лили Иванова, ще осъществява собствени проекти и съвместни с чуждестранни партньори, занимаващи се с изкуство и култура.

"Цялото си наследство – духовно и материално, певицата прехвърля на фондацията. В задълженията ѝ влиза опазване и управление на имуществото на Лили Иванова след нейната кончина – движимо и недвижимо, финансови активи, права върху интелектуална собственост и други. С този акт голямата Лили Иванова завещава на най-голямата си любов – публиката, цялото си богатство – творчеството и всички активи от него", се казва още в съобщението, предава БТА. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изявени художници ще участват в пленер "Творец и природа" на брега на Дунава

Двайсет и деветият национален пленер по изобразително изкуство "Творец и природа" ще се състои в село Ветрен на брега на Дунава от 22 до 28 август, съобщиха за БТА организаторите от местното Дружество на художниците и Община Силистра. В събитието..

публикувано на 22.08.25 в 07:40

Огняново Класик Фест – нова инициатива на Старозагорската опера

На 1 юли 2025 г. Държавна опера – Стара Загора отбеляза столетен юбилей. В програмата, посветена на 100-годишнината, първата извънстолична оперна трупа у нас заложи десет премиери, спектакли на Детско-юношеската студия за опера и балет, репертоарни..

публикувано на 21.08.25 в 10:00

"Живописна България" – туризъм по пътя на литературата

Десет европейски университета ще представят научната си програма "Живописна България. Български литературни маршрути" в родопското село Хухла, а учени от Анкара и Варшава вземат специално участие в тазгодишното издание на културния фестивал "Мистериите..

публикувано на 17.08.25 в 11:35