Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ветроходна регата "Варна 200" във Варненския залив

Снимка: Румен Сарандев

Ветроходната регата "Варна 200" за килови лодки ще се проведе в акваторията на Варненския залив. Стартът на състезанието е на 12 юли от Морска гара Варна. Състезанието е 200 мили в Черно море по българското крайбрежие. Регатата е уникална с това, че е най-дългата и най-тежка за участниците. Изисква воля, умения и издръжливост от ветроходците. Продължителността и е над 2 денонощия без прекъсване.

Организатор е Морски клуб "Компас" със съдействието на Община Варна и Българската федерация по ветроходство.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Представят българския туризъм в Швеция и Дания

Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..

публикувано на 23.02.25 в 12:47

“Възраждане“ ще протестират в парламента срещу приемането на еврото

Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..

публикувано на 23.02.25 в 11:52
Полицията разби на групи крайнодясното шествие на

Крайно дясна формация организира в София спорния "Луковмарш"

Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се събраха на 22 февруари на площад "Света Неделя". Те шестваха до къщата на генерал Христо Луков, където..

публикувано на 23.02.25 в 10:52