Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Троян преди рождения ден на Васил Левски откриват паметник на Апостола

Снимка: Пламен Христов

На 17 юли в Троян президентът Румен Радев тържествено ще открие паметник на Васил Левски. В 19.00 часа държавният глава ще приеме почетния строй на Националната гвардейска част на площад „Възраждане“ в Троян. Президентът и кметът Донка Михайлова ще открият монумента с лика на Апостола и паметната плоча към него с изписани имената на учредителите на Троянския революционен комитет, създаден от Васил Левски. Монументът ще бъде осветен от Ловчанския митрополит Гавриил. Държавният глава ще приветства жителите и гостите на Троян по повод откриването на скулптурата, създадена от Борис Борисов с дарения. Преди церемонията президентът Радев ще посети Военно-географската служба в Троян.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 11 август 2025 г.

В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как се развива Пазарджик и защо чужденците се установят тук 28:15 Златоград е домакин на Международна..

публикувано на 11.08.25 в 19:00

Античен гроб беше открит в основите на Националната художествена академия

При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика.  Ядрото на некропола е разположено под и около..

публикувано на 11.08.25 в 16:26

Силното земетресение от неделя вечерта в Турция е усетено и в България

Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният сеизмолог в Националния институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките,..

публикувано на 11.08.25 в 11:44