Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Камелия Тодорова представя "Вечната музика" на Sofia Summer Fest

Снимка: Facebook /Camellia Todorova

Камелия Тодорова участва в Sofia Summer Fest с лятно издание на проекта "Вечната музика". Концертът е тази вечер в Южен парк II, в София. Програмата включва любими на няколко поколения джаз стандарти, поп, рок, ритъм енд блус и соул хитове.

Проектът "Вечната музика" представлява пътуване в световната музикална история. Отличава се с нови интерпретации, съвременен поглед и приемственост на българската музикална сцена. За този проект, неповторимата Камелия Тодорова създава екип от млади талантливи музиканти и изпълнители – трио беквокали и квартет музиканти. Аранжиментите на включените в концерта произведения са създадени специално за този проект от Юлиан Янев. Той е доказан на българската музикална сцена пианист и е ръководител на музикалния квартет. В него се включват и Щерион Пилидов – китара, Радослав Славчев – бас, Георги Марков-младши – ударни.


Един от златните хитове на Камелия Тодорова е "Прошепнати мечти" по музика и аранжимент на Александър Бръзицов, текст – Матей Стоянов. "Прошепнати мечти" е от третия студиен албум на певицата "Настроение", издаден през 1994 г. Албумът включва всички песни, записани с Биг бенда на БНР с диригент Вили Казасян преди заминаването на певицата за чужбина през 1983 г. 

Редактор: Диляна Трачева



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

130 години от рождението на Гюрга Пинджурова

На 18 април преди точно 130 г. в Трън е родена българската оперна и народна певица Гюрга Пинджурова. Още от дете запяла песните на своята майка, Гюрга Пинджурова започва да учи в Държавното музикално училище в София през 1917 при голямата..

публикувано на 18.04.25 в 05:05

"Моят ден бъди" рисува облика на преодоляваща препятствия любов

Една от най-новите песни на любимата на няколко поколения звезда Маргарита Хранова е "Моят ден бъди". В нея певицата за пореден път работи с Биляна Чокоева-Ангелова, която е автор на музиката и текста, Светослав Заров е създал аранжимента. Според..

публикувано на 17.04.25 в 10:15
Борис Тонков

Борис Тонков – между Америка и Европа, между класиката и джаза, с България в сърцето

Един от най-изявените музиканти в състава на Филхармонията в Страсбург е българският виолист Борис Тонков. Доказан талант, той завършва НМУ " Любомир Пипков" в София като ученик на легендарния проф. Огнян Станчев и продължава обучението си в САЩ –..

публикувано на 16.04.25 в 14:10