Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Филипо Фортин спечели първия полуетап от колоездачната обиколка на България

Колоездачната обиколка на България
Снимка: Tour of Bulgaria

Италианецът Филипо Фортин спечели първия полуетап от 70-ото издание на колоездачната обиколка на България - 70 километра от София до Пирдоп. Купата беше връчена на Фортин, който е част от германския отбор Maloja Pushbikers, от кмета на Пирдоп Ангел Геров. 
Втората част от първия етап ще изведе състезателите по 90-километрова отсечка от Пирдоп до Троян. Стартът ѝ ще бъде даден в 15:30 часа.
70-та колоездачна обиколка на България стартира на 26 август, а финалът е на 31 август. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вярващи от цялата страна се включиха в литийно шествие с чудотворна икона на Богородица

Стотици вярващи от цялата страна се стекоха в Бачковския манастир, за да участват в традиционното литийно шествие с чудотворната икона на Света Богородица. То започна в 8,00 ч. под звуците на камбанен звън и водено от епископ Сионий, игумен на Светата..

публикувано на 21.04.25 в 09:58

В Светлата седмица прославяме Светите апостоли и Богородица

На втория ден след Великден започва Светлата седмица. Нарича се така заради светлината, която донася на света Христостовото Възкресение. Според православната традиция това е време, в което се прославят Светите апостоли и Богородица. Светлата седмица..

публикувано на 21.04.25 в 09:30

В Стара Загора празнуват Великден с песни и танци на мегдана

Пъстър великденски празник под надслов “Да запеем, заиграем на Великден, на мегдана” ще се състои днес на открито в Стара Загора. За доброто настроение ще се погрижат множество фолклорни състави и певци от областта. Всички любители на народните танци..

публикувано на 21.04.25 в 07:15