Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес – 13 септември 2023 г.

На 13 септември в „България днес“ е „време за училище“, разказваме за първия учебен ден у нас и в неделните ни училища зад граница. Говорим и за Детската вокално-театрална формация "Таласъмче", която открива новия културен сезон в генералното ни консулство в Ню Йорк, както и за силата на родовите корени и българския дух. Войната по пътищата е тема, която няма как да подминем, особено когато тя става все по-безмилостна и отнема човешки живот. Водещ на броя е Красимир Мартинов.


01:20 – Новини
10:10 - Времето у нас и по света
14:50 - Войната по пътищата и случаите на загинали деца провокират обществено недоволство и призиви за разум
30:35 - Откриват новата учебна година в българското училище „Джон Атанасов“ в Чикаго
31:40 - За обучението в училище „Васил Левски“ в Сарагоса
48:30 – За силата на родовите корени и българския дух в новата трилогия "Спомени за един изгубен свят"
59:40 - Детската вокално-театрална формация "Таласъмче" открива есенния културен салон на Генералното ни консулство в Ню Йорк

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на  "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 22 април 2025 г.

В "България днес" на 22 април слушайте: 02:33 - Актуална информация от България и света  10:25 - Прогноза за времето у нас и по света 17:08  - Пред Радио България говори отец Паоло Кортези, енорийски свещеник в Белене 27:35  - Българската..

публикувано на 22.04.25 в 19:00

България днес - 21 април 2025 г.

В "България днес" на 15 Април слушайте: 06:33 – Православен църковен календар 11:42 – Специално: Западно- и Средноевропейският митрополит Антоний пред Радио България ­ 19:18 – За..

публикувано на 21.04.25 в 08:05

България днес - 18 април 2025 г.

В "България днес" на 18 април слушайте: 00:39  - Разпети петък – време за размисъл, тишина, разкаяние за греховете, смирение и благодарност към Божия син 21:38  - Доц. Арсения Иванова – за нейния път до Сантяго де Компостела и за духовната..

публикувано на 18.04.25 в 08:00