Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес – 21 Септември 2023 г.

Подвластно на мира и българското е днешното издание на предаването „България днес“. В него ще поговорим за изкуството като проводник на спасителни за природата и нас идеи. Ще се върнем назад в годините, за се разберем истинския смисъл и значение зад българската независимост и ще ви поканим на две важни събития, които са част от светлото лице на нашата родина. Водещ на днешната „България днес“ е Весела Кръстева. Приятно слушане!

01:15 - Новини от България

10:10 - Прогноза за времето у нас и по света

14:45 - На днешния 21 септември- Международен ден на мира, ви срещаме с младата визуална артистка Vivia Niki, която създаде най-голямата пясъчна рисунка в света (Гълъб върху пясъка с разперени криле) върху плажната ивица на българското Черноморие 

24:25 - По съседски – обзор на всичко по-важно от Балканите 

34:10 - В навечерието на Деня на независимостта на България говорим за раждането на третото българско царство и предпоставките за него в началото на XX век

50:45 - Български филми завладяват сърцето на Вечния град - специално за Радио България директорът на Български културен институт в Рим Жана Яковлева разказва за предстоящия 16-ти Фестивал на българското кино в Италия 

63:25 - „Песен на деня“ – Отбелязваме с музика предстоящото първо издание на българския фестивал на шевицата "Канатица" във Ванкувър, Канада. Ще чуете песента "Слънце грее" от албума "Канатица" на Иван Шопов и квартет "Авигея" 

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на  "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 7 февруари 2025 г.

В "България днес" на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите през изминалата седмица. С помощта на Диана Цанкова разказваме за художника от Стрелча Мильо Балтов,..

публикувано на 07.02.25 в 19:00

България днес - 6 февруари 2025 г.

В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..

публикувано на 06.02.25 в 19:00

България днес - 5 февруари 2025 г.

На 5 февруари в "България днес" ви предлагаме да научим кои са българските градове, които ще издигнат кандидатурата си, за да станат Европейска столица на културата през 2032 г., когато един български и един датски град ще носят тази титла. С художника..

публикувано на 05.02.25 в 19:00