Ретро влак с парен локомотив заедно с четири седящи вагона и още един от правителствения влак „Витоша Експрес“ потегли към Мездра от столичната Централна гара. Пътуването е организирано от БДЖ и Сдружение „Обединени Балкани“ по повод Деня на Независимостта и 135-ата годишнина от основаването на Българските държавни железници.
На гара Курило беше пресъздадена историческа сцена – княз Фердинанд I слезе от влака и прочете манифеста за обявяване на Независимостта на България.
Маршрутът на ретро композицията включва престой и в Реброво и Своге, където организаторите също са подготвили програма за посрещането на ретро композицията.
Ако пътуващите изберат да слязат на гара Лакатник или спирка Черепиш, ще могат да се насладят на планинска разходка или да посетят Черепишкия манастир.
От 22 до 24 юли Добруджанският съюз на зърнопроизводителите организира за четвърти път изложението "Ден на полето", което тази година ще бъде разположено в землището на крайморския град Балчик. Събитието продължава да следва традицията..
Фондация "За утре" стартира проекта "Да творим заедно", събиращ младежи от Албания, Литва и България и техни връстници със специални потребности, съобщи БТА. Дейностите са финансирани по програма "Еразъм плюс" и са насочени към социалното и..
Министърът на външните работи на България Георг Георгиев проведе двустранна работна среща с британския външен министър Дейвид Лами в рамките на еднодневно работно посещение в Лондон по покана на британската страна. Двамата министри обсъдиха..
Сцената ги събира, този път в България, мястото е старопрестолната столица Велико Търново. Там си дават среща фолклорните състави, които пазят и..
Нова тенденция при фалшивите пари – най-много неистински банкноти вече има при купюрите от 100 лева с лика на Алеко Константинов, за разлика отпреди..
Най-големият международен граничен събор на Балканите в прохода "Кадъ Боаз" отново събра хиляди българи и сърби. Границата беше отворена в..