Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отровиха сърните в благоевградския зоопарк

Девет сърни са отровени в зоопарка в Благоевград – пет от тях са починали, а останалите четири са интубирани в много тежко състояние. Животните са започнали да падат и веднага са били извикани местни ветеринарини лекари. Към тях са се присъединили и специалисти от София.

Прокуратурата вече образува досъдебно производство за умишлено умъртвяване на животни. Очаква се официално изявление на община Благоевград.

Зоопаркът има свободен достъп за всички граждани, а животните обитават близка до естествената им среда.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Политиците поздравиха българите за националния празник

По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия Премиерът Росен Желязков поздрави българските..

публикувано на 06.09.25 в 11:27

България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия

Страната ни отбелязва днес 140-ата годишнина от Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Център на тържествата е Пловдив, където на днешния ден през 1885 г. след влизането в града на Голямоконарската чета е свален генерал-губернаторът Гаврил..

публикувано на 06.09.25 в 10:10

Започва налагането на глоби за превишена скорост, регистрирана с тол камерите

От 00,00 ч. на 7 септември започва прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за..

публикувано на 06.09.25 в 07:00