Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българи, блокирани на летището в Тел Авив, се завърнаха у нас

Снимка: БГНЕС

На летище “София” кацна първият пътнически самолет, излетял от Израел след терористичните атаки на ислямистката групировка “Хамас”.

Николай Денков осъди терористичните атаки на “Хамас”

Правителственият „Еърбъс“ излетя за Тел Авив в 6,00 ч. тази сутрин веднага след полученото разрешение от израелските власти, за да евакуира сънародниците ни, съобщи правителствената пресслужба. На борда му е транспортният министър Георги Гвоздейков.  

Вчера около 50 българи бяха блокирани на летището в Тел Авив. Те са успели да напуснат Палестина и да се прехвърлят в Израел.

„Всички нискотарифни полети бяха отменени и пътниците от тях останаха там. Чухме много взривове, много се уплашихме за живота си”, разказа завърналата се на родна земя Калина. 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Инвестициите от Италия, Нидерландия и Гърция водят през първото полугодие

За периода януари-юни 2025 г. нетният поток от преки чуждестранни инвестиции в страната достигна 848 млн. евро (0.8% от БВП), което представлява спад с 31.4 млн. евро спрямо същия период на 2024 г.  През юни 2025 г. потокът е отрицателен в размер на 359.6..

публикувано на 18.08.25 в 16:31

Шабленският фар отново отвори врати за посетители

По случай Международния ден на морските фарове най-старият фар по българските морски ширини в Шабла отвори врати за посетители. Община Шабла обяви, че днес до 17 часа е  последната възможност, за настоящата година туристите да разгледат Шабленския фар...

публикувано на 18.08.25 в 10:10
Николай Николов

От детската мечта да полетиш до създаването на собствен летателен апарат в България

От малък Николай Николов мечтае да лети. Не става космонавт, каквато е мечтата на почти всяко момче, но се посвещава на авиомоделизма. През 2000 г. заедно със свои приятели решава да построи своя първи хеликоптер, който да е двуместен и с максимално..

публикувано на 18.08.25 в 09:15