Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отменени полети по линията София-Тел Авив-София на 12 октомври

МВнР призова отново да се взъдържаме от пътувания до Израел

Снимка: БГНЕС

Заради ескалация на военния конфликт на територията на Израел, авиокомпания „България Еър“ е принудена да анулира полетите FB 571/2 по линията София – Тел Авив – София, планирани за дата 12 октомври 2023 г., съобщават от националния ни превозвач

Отмяната на полетите е свързана с най-високото ниво на риск за обстановката в Близкия Изток, което дават специалистите по сигурност, както и с оглед на засилените мерки за безопасност във въздушното пространство над Израел, уточняват от компанията.

Междувременно, външното ни министерство отново призова българските граждани на територията на Израел да се регистрират в посолството, независимо дали желаят да напуснат Израел или - не. 

„Ситуацията в Държавата Израел остава изключително напрегната, поради което съветваме българските граждани да се въздържат от пътувания в Израел“, се казва още в съобщението на МВнР.

По публикацията работи: Красимир Мартинов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

ПП-ДБ внесе вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков

"Продължаваме промяната – Демократична България" внесе вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков в сектор "Вътрешна сигурност и правосъдие", съобщи БГНЕС. "Виждаме не просто несправяне, а системен отказ от това да се бори държавата срещу..

публикувано на 12.09.25 в 16:25

Спецакция срещу киберпрестъпленията и разпространението на наркотици сред учениците

По повод първия учебен ден – 15 септември, прокуратурата и МВР провеждат специализирана операция в цялата страна за противодействие на разпространението на наркотици около училища, търговски центрове, дискотеки и други места, посещавани от подрастващи,..

публикувано на 12.09.25 в 14:41

България иска Румъния да разреши строителството на мост при Силистра

Нужно е изграждането на мост над река Дунав в Силистра. Това заяви в града вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов. "Освен втори мост в Русе, трябва да има още два, като единият задължително да бъде в Силистра", обясни Караджов. Този..

публикувано на 12.09.25 в 13:05