Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха кандидат кмет на Дупница

Снимка: Окръжна прокуратура - Кюстендил

Задържан е кандидат за кмет на Дупница за предстоящите избори, съобщи говорителят на Окръжната прокуратура в Кюстендил Марияна Сиракова. Задържането на независимия кандидат-кмет Методи Захаринов става след решение на Централната избирателна комисия (ЦИК).

Арестът е във връзка с постъпило уведомление от полицията в Кюстендил, че в Шенгенската информационна система е въведен сигнал от Република Гърция за международно издирване на българския гражданин Методи Захаринов.

Според Избирателния кодекс регистрираните кандидати не могат да бъдат задържани от регистрацията до обявяване на изборните резултати без разрешение на ЦИК. В съда е внесено искане в съда за оставянето му в ареста, каза пред БТА прокурор Сиракова. Срещу Захаринов има издадена съдебна присъда в Гърция, която той трябва да изтърпи. Обвинението е за подправяне на евробанкноти.

Захаринов е офицер от резерва, авиоинженер. В момента е инспектор към Службата за пожарна безопасност. Семеен е, с две деца. Живее в с. Яхиново, община Дупница.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 30 септември 2025 г.

В "България днес" на 30 септември слушайте: 0:37 - Актуални теми от деня 17:12 -   Политическа буря в чаша вода – думата имат анализаторите 35:16 –  Повече е търсенето, по-малко предлагането на работа у нас 49:21 – Православен..

публикувано на 30.09.25 в 19:00

България посрещна тържествено новите си волейболни легенди

След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във Филипините се срещнаха на специална церемония и с феновете си, изпълнили площада пред храм-паметника "Св...

публикувано на 30.09.25 в 18:36

Октомври започва с облаци, над Западна България до вечерта ще завали

В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони значителна. Следобед на отделни места в Рило-Родопската област ще превали дъжд. През нощта срещу..

публикувано на 30.09.25 в 18:30