Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Треньорът на футболните национали защити младите български футболисти

Младен Кръстаич
Снимка: БГНЕС

Селекционерът на българския национален отбор по футбол Младен Кръстаич говори преди приятелския мач с Албания на 17 октомври в Тирана. Домакините са фаворити. Българският отбор гостува след болезнено поражение с 0:2 от Литва. "Имахме малко време да се оправим от шока. Работихме тези 2 дни да възстановим отбора, да се отърсят играчите, да ги вдигнем психически. Не сме тренирали, а просто сме гледали  видео на противника. В крайна сметка не сме на война, това е просто футбол", каза Кръстаич. България е без победа в 6 квалификационни мача в група "G" за Евро – 2024.

Запитан за оставката му треньорът каза: „Не е моментът да говоря тук за големия проблем в българския футбол, ще изглежда като оправдание. Проблемът не е Кръстаич, а момчетата да се развиват. Говоря в интерес на българския футбол. Вижте в Сърбия и Хърватия колко чужденци играят и си направете сметката. Ако в българското първенство не играят българи, по-добре да го закрием. Трябва да се грижим за нашите деца. В момента аз се чувствам българин“. След изявлението президентът на Българската професионална футболна лига Атанас Караиванов поиска оставката на Кръстаич.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчев ден с превалявания в планинските и източните райони

В сряда ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Само на отделни места в планинските и източните райони ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще варират между 26° и 31°, в София – около 29°. В планините ще бъде..

публикувано на 19.08.25 в 19:05

България днес - 19 август 2025 г.

В "България днес" на 19 август слушайте: 04:57 – Актуално от България и от общностите с българи по света 17:02  –   Поевтиняват ли храните от основна необходимост у нас? 19:27 –  Пазарджик – съвременното лице на един древен град  31:11 –..

публикувано на 19.08.25 в 19:00

Колоездачно състезание затваря участък от Подбалканския път

Колоездачна обиколка поетапно ще ограничава движението по път I-6 София – Карлово (Подбалканския път) в 9-километровия участък от разклона за с. Мирково до с. Челопеч утре, на 20 август, от 14:15 ч. до 16:40 ч. Събитието е част от календара на Българската..

публикувано на 19.08.25 в 15:30