В деня на Злата Мъгленска – светицата, закриляща българите по света, гостуваме на сънародниците ни във Вашингтон. Срещата ни е с проф. Асен Асенов, който е сред основателите на Центъра на българската общност в столицата на САЩ. Преди това в „България днес“ ще говорим за актуалните моменти в българо-румънските отношения – гост в студиото е Владимир Митев от румънската редакция на Радио България, който е автор на мащабен анализ на тема „Румънската външна политика в геополитически контекст и България“. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
01:15 - Новини
11:40 - Времето в България и по света
18:00 - „Българи и румънци имат общи интереси, не само в трансграничните райони“ – Гост в студиото: Владимир Митев, от румънската редакция на Радио България
37:10 - Св. Злата Мъгленска – покровителка на българите по света
44:35 - При сънародниците във Вашингтон – разговор с проф. Асен Асенов, един от създателите на Центъра на българската общност там
58.40 - Песен на деня: "Червена луна", изп. Kris Gran
В "България днес" на 10 септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..
В "България днес" на 9 септември слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 15:24 – Финалистът от Откритото първенство на Съединените щати по тенис за младежи Александър Василев с първи думи на родна..
В "България днес" на 8 септември слушайте: 02:22 "Църковен календар" – честваме Рождество Богородично 06:59 Манастирът Палѝгодèн край Банско, построен в чест на Божията майка 14:45 Актуално от страната и за българските общности по..
В "България днес" на 9 октомври слушайте: 05:31 - Актуално от България и за общностите с българи по света 14:42 - Климатичните промени отнемат..