Форум за представяне на Националната програма "Неразказаните истории на българите" се проведе в българското посолството в Букурещ. “Нямаше по-естествено място за началото на тази великолепна идея. Животът, съдбата и делото на всички най-велики личности от българската история през XIX век са свързани с Букурещ” - заяви пред участниците посланик Радко Влайков.
“Неразказаните истории на българите“ ще е част от нашия изключително богат национален капитал” - подчерта образователният министър Галин Цоков. Той допълни, че целта е чрез създаване на общ дигитален архив да се съхрани българщината и да се възпита в младите родолюбието към България, независимо къде се намират по света. Програмата променя модела на образование, учениците стават активната страна, за да могат да разкажат своите местни истории, обясни Цоков.
Все по-малко българи, живеещи в чужбина, изпращат децата си на неделно училище, в което се преподава български език и култура, съобщи пред кореспондента на БНР Здравка Маслянкова основателят на българското училище “Асен и Илия Пейкови” в Рим..
22-ма български ученици, които прекараха последната учебна година в гимназии из цяла Америка – от Тексас до Вермонт, се завърнаха в родината. Приключението им из САЩ бе организирано по програмата YES Bulgaria. През изминалите месеци те не..
Седемчленно жури определи победителите в Конкурса за есе за ученици и студенти от Украйна и Молдова, организиран от Българското национално радио. Инициативата е под патронажа на вицепрезидента на Република България Илияна Йотова и се осъществява с..
22-ма български ученици, които прекараха последната учебна година в гимназии из цяла Америка – от Тексас до Вермонт, се завърнаха в родината...
Все по-малко българи, живеещи в чужбина, изпращат децата си на неделно училище, в което се преподава български език и култура, съобщи пред..