Колко харчат електромобилите, има ли достатъчно зарядни станции в България, може ли да се стигне до морето и обратно с електрическа кола, може ли електромобил да „отвлече“ собственика си? На тези и други въпроси търсят отговор участниците в авто похода "EV Tour 400 Голямото премерване". 400-километровият електромобилен поход се провежда на 21 октомври с начална точка София. В него ще участват над 60 коли на батерии от водещи световни марки. Маршрута на изпитанието е София – Пловдив – Карлово – София по магистрала Тракия и Подбалканския път. Шофира се с еднакво темпо и зареждането е на едни и същи станции. Прецизно се замерва разходът на електрически ток за всеки от автомобил и параметрите на зареждане и изразходване на батерията при еднакви пътни и атмосферни условия.
Българските гимназисти спечелиха 4 медала от 32-ата Балканска олимпиада по информатика, проведена в Удине, Италия. В конкуренцията на близо 50 ученици от 12 държави родните информатици се окичиха с един златен медал, едно сребърно и две бронзови..
Участващата в управлението партия "Има такъв народ" настоя с декларация в парламента правителството да предприеме действия за реално интегриране на украинските бежанци в страната. Партията настоява полиция да засили своя контрол върху..
През академичната 2025/2026 г. Нидерландия, Австрия, Германия, Италия и Испания са сред най-търсените държави за висше образование от българските кандидат-студенти. Това съобщи Николай Христанов, мениджър "Висше образование" във фирмата-организатор..
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони..