Среща на парламентарните групи по повод предложението на ГЕРБ да бъде отнета дерогацията на “Лукойл Нефтофим Бургас” ще се състои днес, съобщи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на предизборна среща в Добрич.
На брифинг в централата на ГЕРБ председателят на парламентарата комисия по енергетика Делян Добрев каза, че партията му за трети път ще внесе искането в Народното събрание, тъй като от дерогацията в момента печели само “Лукойл”.
Съпредседателят на ПГ на Движението за права и свободи Делян Пеевски заяви, че ДПС ще подкрепи предложението с аргумента, че въпросът е от стратегическо значение за България и българските граждани.
Според финансовия министър Асен Василев няма гаранции дали бургаската рафинерия ще може да си осигури достатъчно надеждни доставки, ако България спре да внася руски петрол още в края на годината, а не през октомври догодина, каквото е парламентарното решение.
В неделя ще бъде предимно слънчево. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, по високите полета и котловините – малко по-ниски и ще има условия за слани, в София 3°-4°. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, в София – около 19°...
Многолюдно шествие в подкрепа на въвеждането на предмет "Добродетели и религии" в училищата се проведе в центъра на София. То беше организирано от граждански организации с благословията на Светия синод. В началото патриарх Даниил отслужи молебен в..
Столичната община декларира, че ще мобилизира целия си ресурс за безпроблемното провеждане на матурите за зрелостниците на 21 и 23 май, съобщи на фейсбук страницата си кметът Васил Терзиев. Вече четвърти ден София е без наземен градски транспорт и в..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Изложба на тема "Храни и пития на българите от ориенталската трапеза до столовата" ще бъде представена днес от 17,00 ч. в изложбена зала "Архиви" на..
Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради отказа на Народното събрание да бъде организиран референдум с въпрос: "Съгласни ли сте..