Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фестивалът "Дни на предизвикателствата" отново в столицата

10
Снимка: predizvikatelstva.com

Столичани и гости на града ще могат да гледат редица вълнуващи филми, посветени на приключенията, спортовете на открито, изкуството и музиката. Между 5 и 7 декември кино "Люмиер" е домакин на 18-ото издание на столичния фестивал за приключенско кино, туризъм, екология и активен начин на живот “Дни на предизвикателствата".

Специален гост е американецът Конрад Анкер, изкачил Хималаите и Каракорум, покорил и Антарктида. Срещи с още трима приключенци  предстоят в рамките на фестивала. Това са независимият продуцент и оператор Гийом Бруст – оператор с над 20 години опит, повече от 200 проекта и множество награди, Герхард Чернер – журналист, създаващ материалите си, пътувайки с велосипед до някои от най-красивите и труднодостъпни кътчета на планетата, Давид Шамбр – съавтор на култовото издание за модерен алпинизъм “Златни пикели – Оскарите в алпинизма”. Той ще гостува в София по повод представянето на първото българско издание на книгата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

В края на седмицата ни очаква променливо време, възможни са слаби валежи

В събота  минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..

публикувано на 12.09.25 в 19:05

България днес - 12 септември 2025 г.

В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – „По съседски“ – новини от Балканите 23:46 – София през погледа на Иван Шишиев 33:13  – Православен църковен..

публикувано на 12.09.25 в 19:00

Съдът остави в ареста варненския кмет

Софийският градски съд не уважи искането на варненския кмет Благомир Коцев за изменение на мярката му за неотклонение "задържане под стража" и го остави в ареста, съобщи БТА. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване. Благомир Коцев е..

публикувано на 12.09.25 в 18:00