Във вторник, 5 декември, минималните температури ще са от минус 4 до 1°, по Черноморието малко по-високи, в София минус 2°. През деня ще преобладава облачно време, но валежи не се очакват. Максималните температури ще са в интервала от 5 до10°, в столицата до 6°.
По Черноморието ще е облачно. Температурите на въздуха ще са до 9-11°. Морската вода е 10°. Вълнението на морето ще е 3 бала.
Над планините също ще е облачно, с умерен югозападен вятър. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е до 5°, на 2000 м. до минус 1°.
В сряда и четвъртък остава прогнозата за облачно време. Възможни са валежи от дъжд, над 900-1000 м. височина и от сняг. Температурите ще падат.
В Европа – на Пиренейския п-ов, над Централното Средиземноморие, в Западната и в централната част на континента. В Германия, Източна Франция и Алпите валежите ще са от сняг. На север снеговалежът ще е по-слаб.
На Балканите ще облачно. На фронта на нов средиземноморски циклон в западните масти на полуострова ще вали дъжд, а на северозапад и сняг.
В Лондон и в Париж се очакват максимални температури от 6 - 7°, В Берлин – около нулата, в Москва минус 10°. В Мадрид термометрите ще сочат 8°, в Рим 12°. В Букурещ ще е 6°, в Белград 7°. Атина ще е най-топлата евростолица с 18°.
Във Ванкувър ще е 10°, в Монреал 1°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е съответно 6 и 4°. В Лос Анжелис се очакват 21°, в Маями 27°, в Мексико сити ще e 18°. В Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще есъответно 21 и 29°. В Дубай също 29°, а в Йерусалим 23°.
В обръщение към народа държавният глава Румен Радев обяви, че внася предложение в Народното събрание за провеждане на национален референдум. Въпросът в него е "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута "евро" през 2026 година"...
В "България днес" на 09 Май слушайте: 02:21 - Актуална информация от България и света 09:36 - Прогноза за времето у нас и по света 15:15 – Деня на..
В събота минималните температури ще са от 8 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще е облачно с временни разкъсвания на облачността над западните райони. В южните и източните части от страната ще вали дъжд, по-значителни ше са количествата в..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
В брой 50 на предаването ви предлагаме: Разговор за новия документален филм „По следите на българите американци преди и сега", обединил творци от..