Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес – 6 Декември 2023 г.

В „България днес“ на 6 декември говорим за деня на Свети Николай, със семейство Димови от с. Столетово разискваме по темата умна риба ли е шаранът и как се приготвя най-вкусната никулденска трапеза. Срещаме ви отблизо с новия предстоятел на Руската църква в София и с Милена Селими - писател, преводач и приятел на България. В аванс за юбилейния концерт в Първо студио на БНР "Христофор Раданов – само на 80" . Водещ е Красимир Мартинов.

01:35 - Актуална информация от България и българските диаспори
11:20 - Времето у нас и по света
14:55 - Умна риба ли е шаранът и каква е най-оригиналната рецепта за никулденската трапеза – разговор със семейство Мария и Георги Димови
26:30 - На гости на новия предстоятел на Руската църква „Св. Николай Мирликийски“ в София
36:05 - Отблизо: Милена Селими от Албания - писател, преводач и приятел на България
56:55 "Христофор Раданов – само на 80" – юбилеен концерт в Първо студио на БНР

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 2 април 2025 г.

В Международния ден на детската книга ви срещаме с една българка, която твори за най-малките читатели в Южна Африка. Лесно ли е да се намери ключ към детското сърце –  разкрива Матина Генкова-Мпофу. Това не е единственият въпрос, който намира отговор в..

публикувано на 02.04.25 в 19:00

България днес - 1 април 2025 г.

"Смехът е нелошо начало за едно приятелство и със сигурност най-добрият му възможен край", пише Оскар Уайлд в романа си "Портретът на Дориан Грей". В "България днес" на 1 април ви обещаваме истинско приятелство с..

публикувано на 01.04.25 в 19:00

България днес - 31 март 2025 г.

В 90-ия ден от годината говорим за трансформацията на родната индустрията и как евтината работна ръка вече не е фактор за привличане на чужди инвестиции в България. За българските граждани, които изповядват исляма в..

публикувано на 31.03.25 в 19:00