Българите изпращат годината с малко повече оптимизъм и събрана вяра, че могат да променят живота си към по-добро. Този извод, според социолога Боряна Димитрова, се налага от проучването “Равносметката на прага на старата и новата година. Нормализация и повече оптимизъм” на “Алфа Рисърч”.
В личен план българите са удовлетворени от 2023 г., но не смеят да го признаят
“През отминаващата 2023 г. бяха преодолени част от предишните кризи, други само промениха формата си, а трети възникнаха”, коментира социологът пред БНР. Тя даде пример с Covid пандемията, от която обществото ни се е възстановило и се е върнало към нормалния живот. Освен това след тригодишна политическа нестабилност и поредица от предсрочни избори страната ни има редовно управление, макар непрекъснатите скандали около него да задълбочават кризата на доверие към институциите, политическите лидери и партии. Като нововъзникнали кризи Боряна Димитрова посочи продължаващата война в Украйна и новата между Израел и “Хамас”.
В заключение социологът заяви, че оценките за отиващата си година у нас са по-добри от предходната. “България се умори да бъде вечният песимист – както на Европа, така и на света”, добави тя.В петък минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..
Днес Светейшият Български патриарх Даниил се срещна с министъра на външните работи Георг Георгиев. В съобщение на сайта на Българската патриаршия се посочва, че един от поводите за приема е освещаването на новия български храм в Лондон в края на..
По повод 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода на 7 февруари в Тополовград откриват паметна плоча с лика му, съобщи БТА. Тя е дарена на общината от Наско Гелимачев и е монтирана на постамент в централната градска част.
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на..