Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Хоротропци" представиха България на коледния празник на Лос Анджелис

Българите се превърнаха в любимци и на местните телевизионни канали

Снимка: facebook.com/XoroTroptzi

Българската танцова формация "Хоротропци" (XoroTroptzi) повдигна градуса на настроението по време на 64-ия коледен празник на Лос Анджелис - LA holiday celebration 2023. На 24 декември съставът с ръководител Веселка Василева изпълни "Шопска китка" и впечатли както присъстващите на празника, така и зрителите пред телевизионните екрани.

В началото на декември групата беше гост и на телевизия "КТLA 5", където освен за музиката, нейните представители разказаха и за великолепната български природа, за азбуката ни, за българското кисело мляко и за розовото масло.  

Фолклорният танцов ансамбъл "Хоротропци" - Лос Анджелис, Калифорния,  е създаден през октомври 2012 г., по идея на Алина Маринова. Наброява 20 души и функционира към Bulgarian American Cultural and Educational Foundation (BACEF). 

XoroTroptzi - гости на телевизия КТLA 5

Очаквайте специално интервю с ръководителя на ансамбъла Веселка Василева в началото на идната година по Радио България. 

Снимки: Фейсбук страница на "XoroTroptzi

По публикацията работи: Красимир Мартинов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Протест в Пирот в подкрепа на Сръбските студенти

Българи и сърби от Цариброд и Пирот подкрепиха студенските протести

Българи и сърби от Цариброд и Пирот излязоха в подкрепа на протестиращите студенти в Сърбия, предаде БТА.  "Желаем исканията на студентите да бъдат изпълнени и се надяваме в Сърбия да настъпи промяна", казаха пред агенцията протестиращи от двата..

публикувано на 16.02.25 в 09:46

Пианистката Венета Нейнска свири в Ню Йорк

Пианистката Венета Нейнска изнася тази вечер в Ню Йорк, САЩ, солов рецитал под надслов Chances & Choices . Програмата включва произведения на Димитър Ненов, в съчетание с шедьоври на Шопен, Лист и Шуберт. Концертът е в Културен институт "Тенри" от..

публикувано на 16.02.25 в 08:00

Goodbye тур на Йорданка Христова в САЩ и Канада

След шест десетилетия на сцената любимата на широката публика естрадна певица Йорданка Христова предприема Goodbye тур в САЩ и Канада, макар и да не слага край на творческата си кариера, съобщава BG Voice.  "Искам да пея из всички градчета, не само в..

публикувано на 15.02.25 в 09:59