Не вярвайте на думи без аргументи, независимо кой ги казва. Гледайте и оценявайте делата. Само те имат значение, каза премиерът Николай Денков при откриването на първото правителствено заседание за годината.
“Министерството на финансите представи информация, че дефицитът за 2023 г. е 2,2%. Това е почти 1% под заложения в бюджета и 3 пъти под апокалиптичните 6-7%, с които обществото беше плашено. Постигнатият по-добър дефицит ни даде възможност да отделим 600 млн. евро допълнително в тазгодишния бюджет за общински проекти“, увери премиерът. Към края на ноември 2023 г. във фискалния резерв на страната има 8,7 млрд. евро, отчете финансовото министерство.
„Като правителство ще продължим да работим за повишаване на доходите, намаляване на неравенствата, привличане на инвеститорите и подобряване на всички държавни системи, от които зависи удобството на хората, качеството на живот и условията за бизнеса“, увери министър-председателят и пожела „по-здрава, по-мирна и по-богата“ 2024 година.
В 04:00 ч. българско време на 26 октомври 2025 г., трябва да превъртим стрелките на часовниците с един час назад. Това означава един час повече сън, но той не елиминира стреса за организма в резултат на смяната на биологичния график – посочват..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над Северна България, след пладне отново ще се увеличи и привечер и през нощта на места там ще има..
Румъния предоговори с ЕС своя Национален план за възстановяване и устойчивост Еврокомисията одобри нов вариант на Националния план за възстановяване и устойчивост на Румъния, съобщи министърът по европейските фондове Драгош Пъслару, цитиран от..
В "България днес" на 27 октомври слушайте: 04:47 - Актуално от България и сънародниците по света 08:32 - Двоен празник събра..
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на..