България, Турция и Румъния подписаха в Истанбул споразумение за съвместно разчистване на плаващи мини в Черно море, попаднали в акваторията, заради войната в Украйна. Мисията ще гарантира сигурното корабоплаване.
Миночистачите ще патрулират в района до края на морската граница на Румъния в Черно море, която е при Сулинския канал или втория ръкав в делтата на р. Дунав. Преимуществено ще се провеждат действия в териториалните води и изключителните икономически зони на участващите страни.
Изпълнителен орган за вземането на решения, управление, консултации и ръководство на операциите ще е Комитетът за Противоминната военноморска група, състоящ се от началниците на Военноморските сили на трите държави. График за провеждане на операции в определени райони, ще се посочват от Комитета за 4 периода по 15 дни в една календарна година, предават БТА и БГНЕС.
Работещи в градския транспорт в София, Варна и Русе излязоха на национален протест в столицата под надслов “Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!”, организиран от най-големите синдикати. Демонстрантите..
Социалният министър Борислав Гуцанов ще присъства днес на открит урок в Средното училище с езиково обучение "Александър Пушкин" във Варна, организиран от Държавната агенция за закрила на детето. Събитието е част от кампанията, която информира децата и..
В понеделник над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 6°, а максималните – между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на..
В "България днес" на 15 април слушайте: 0 1 : 47 - Актуална информация от България и света 13 : 07 - Прогноза за времето у нас и..