София е на третото място сред най-подходящите за уикенд екскурзии европейски градове през 2024 г., съобщи пресцентъра на столичното летище. Те цитират класацията на „Трипадвайзър“ (Tripadvisor) създадена на базата на данни и оценки от отзиви за всяка евростолица, като специално се акцентира върху нощния живот и стойността на настаняването. София има изобилие от вълнуващи места и изключителни възможности за забавления, посочват отзивите. Първата позиция е за Лондон с над 854 високо оценени места. Но те изискват по-високи разходи за нощуване от 116,9 евро на човек. Втората позиция е за Прага, която също предлага възможности за забава и културни преживявания. София заема третото място със 112 оценени места и 41,9 евро на човек за нощувка, което означава, че посетителите могат да се насладят на приятна събота и неделя с разумен бюджет.
Високо в каньона на река Русенски Лом се крие един от най-впечатляващите духовни центрове на България. Става дума за комплекс от десетки издълбани от двете страни на реката скални килии, параклиси и църкви , които възникват още през XIII век като..
Дървени къщи, накацали по прашни сокаци, пенлива рекичка, която ромоли, и венец от дъбови и букови гори в околностите – село Медвен е като картинка от детска приказка. И докато съседните му Котел и Жеравна привличат тълпи туристи, Медвен..
В средата на август е още рано да се правят обобщения, но по всичко личи, че сезонът е успешен за курортите на Северното ни Черноморие, като "Албена" се превръща в емблематичен пример за дългоочакваното възстановяване след пандемията. Ранните..
Сладкото изкушение "Га́раш" е торта, чиято история е много любопитна и заслужава вниманието както на интересуващите се от история , така и на..