Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Членството на България в Шенген ще доведе у нас повече туристи

Снимка: tourism.government.bg

Членството на България в Шенген ще повиши интереса на чуждестранните туристи към страната ни. Такъв е изводът на онлайн работна среща между министъра на туризма Зарица Динкова и туристическите ни аташета в Германия, Полша и Турция. 

Според Тихомир Патарински, туристическо аташе в Германия, приемането на България по въздух и вода в Шенген ще се отрази пряко върху 80% от пътникопотока от Германия до България. По думите му, отпадането на граничния контрол и повишените мерки за безопасност ще имат дългосрочен имиджов ефект върху възприемането на България като европейска туристическа дестинация.

След приемането ни в Шенген се очаква и чуждестранните туристи, притежатели на шенгенски визи, посещаващи Турция, за които няма да има други визови ограничения, също да се възползват от възможността да посетят страната ни. Аташето ни в Турция Теодора Таскова отбеляза също, че "над 80 000 турски граждани, притежаващи шенгенски визи, ще имат право да посещават България с цел туризъм".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Български университети представят френскоезичните си програми в Скопие

Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие. Събитието е в рамките на кампанията "Continuons en français – да следваме на френски в български..

публикувано на 08.04.25 в 12:37

Темата за ромската интеграция продължава да е на дневен ред в България

8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от българската нация, от европейската общност и допринасяме за развитието на местната, но и световната..

публикувано на 08.04.25 в 12:00

България за пръв път има свой щанд на мебелното изложение в Милано

България за пръв път се представя с национален щанд на изложението за мебели и интериор Salone del Mobile 2025. Форумът се провежда от 8 до 13 април в Милано, Италия. Осем компании представят качеството на българските мебели и дизайн . Щандът..

публикувано на 08.04.25 в 07:25