Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВР въведе нови 20 електронни услуги за бизнеса и гражданите

Снимка: e-uslugi.mvr.bg

Министерството на вътрешните работи (МВР) предоставя от 26 януари нови 20 електронни административни услуги. Те намаляват административната тежест за хората и бизнеса, заявяват от ведомството. Електронните административни услуги на министерството вече са 74. Освен 20-те нови услуги се подобрява и улеснява заявяването и обработката на вече съществуващите.


Въвежда се проверка и електронно заплащане на пътни глоби за шофьорите, включително информиране за тях чрез SMS, Viber или e-mail. Гражданите могат да попълват и подават по електронен път декларация за изгубени, откраднати, повредени и унищожени документи за самоличност. Добавени са електронни услуги по „Контрол на общоопасните средства“, в направление „Миграция“ и в „ Пожарна безопасност и защита на населението“. Услугите са достъпни на адрес:https://e-uslugi.mvr.bg/services.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Владимир Перев и Маринела Величкова

Радио България е първият мост към македонските българи след 1992 г.

За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава, разказаха от Скопие кореспондентът на БТА Маринела Величкова и журналистът Владимир Перев. Те се включиха..

публикувано на 26.02.25 в 09:55

Оркестърът за народна музика на БНР с турне в страната

Оркестърът за народна музика на Българското национално радио под диригентството на маестро Димитър Христов подготвя пролетно турне през март. Специални гост-солисти на "Оркестъра от солисти" в концертите ще бъдат певците Петя Панева и Димитър..

публикувано на 26.02.25 в 06:00

България днес - 25 февруари 2025 г.

В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем доколко България е позната като дестинация и представена на германските изложения. Срещаме се с..

публикувано на 25.02.25 в 19:00