Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев: Стоим твърдо в борбата срещу ксенофобията и омразата

Румен Радев
Снимка: БТА

В Международния ден в памет на Холокоста, издигайки глас за важността на хуманизма, ние стоим твърдо в борбата срещу ксенофобията и омразата.” Това написа президентът Румен Радев в социалната мрежа “Екс” по повод деня, в който отдаваме почит на жертвите на геноцида над близо 6 милиона евреи по времето на Втората световна война.

Държавният глава изтъква и че спасяването на близо 50 хиляди български евреи през Втората световна война е ярък пример за силата на обществената енергия.

Международния ден в памет на жертвите се отбелязва от 2006 г. с резолюция на Общото събрание на ООН.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

OPEN BUZLUDZHA събира хиляди под "чинията" на най-разпознаваемия монумент в България

Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..

публикувано на 16.08.25 в 09:05

На Петрова нива отбелязват 122 години от Илинденско-Преображенското въстание

В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..

публикувано на 16.08.25 в 07:10

България днес - 15 август 2025 г.

В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен календар – празнуваме големия християнски празник Успение на Пресвета Богородица 20:50 –..

публикувано на 15.08.25 в 19:00