Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

България днес – 30 януари 2024 г.

Днес поставяме акцент върху политиката на Стефан Стамболов  по македонския въпрос в края на XIX век. Повод ни дава 170-ата годишнина от рождението на държавника, останал в историята като "модернизаторът на България". Водим ви и в Кишинев за среща с директорката на Българския теоретичен лицей "В. Левски". Говорим за приказки и вълшебства, провокирани от Светлозара Кабакчиева и книгата ѝ "Камъни с форма на сърце", а накрая ще почетем една музикална легенда - народния певец Борис Машалов. Водещ на броя е Елена Каркаланова.

01:20 Новини

06:50 Времето по света и у нас

14:25 170 години от рождението на Стефан Стамболов Стефан Стамболов –  Иво Иванов за политиката по македонския въпрос в края на XIX век

25:20 Лицеят "Васил Левски" - храм на българския дух в Кишинев

46:43 Светлозара Кабакчиева от Брюксел: Приказките са метафора на ежедневието ни

60:10 Песен на деня: "Заблеяло ми агънце", изп. Борис Машалов

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 4 юли 2024 г.

В „България днес“ на 4 юли говорим за това как климатичните промени засягат най-уязвимите групи и за произтичащия от тях риск от бедност за много българи, разговаряме с Естер Вилемс, нидерландска хореографка и преподавателка по български народни танци в..

публикувано на 04.07.24 в 19:00

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 7

В седмия брой на предаването с водещ Красимир Мартинов гостуваме на българите в Албания, за да узнаем повече за Голо бърдо и неговите хора. От учители и кметове научаваме и как българите в Гора пазят езика и културурата си, а също - с какви..

публикувано на 04.07.24 в 12:00

България днес - 3 юли 2024 г.

Българите в Албания – централна тема в "България днес" на 3 юли. Повод са резултатите от преброяването на населението в Балканската държава, според които над 7 хиляди души са се определили като етнически българи. Реално ли е това..

публикувано на 03.07.24 в 19:00