Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Визита на турския външен министър в София

Снимка: dps.bg

Външният министър на Турция е на официално посещение в България. В София визитата на Хакан Фидан започна вечерта на 29 януари със среща с подалия оставка председател на Движението за права и свободи (ДПС). Мустафа Карадайъ описа срещата като протоколна. "Обсъдихме добросъседските и приятелски отношения между България и Турция", гласи съобщението във Фейсбук. По информация на "24родопи", снощи гостът се е срещнал с номинираните за съпредседатели на ДПС Делян Пеевски и Джевдет Чакъров в резиденцията на турския посланик.

В самия край на 2023 г. Фидан спомена името на своя секретар Мехмет Саит Уянък, бивш консул в Женева, като бъдещ посланик на страната в София. Срещата с ДПС е по-малко от месец преди националната конференция на партията, на която трябва да бъде избрано ново ръководство.

В София освен със своя български колега Мария Габриел, Фидан има предвидени разговори с представители на законодателната и изпълнителната власт в България, както и с Главния мюфтия.

Турция е вторият по големина вносител на стоки в България и четвъртият по обем търговски партньор. Отрицателното салдо в двустранната търговия нараства с бързи темпове през последните 4 години, надхвърляйки 1,8 млрд. евро, сочи информацията от Министерството на икономиката и индустрията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Столична община ангажира доброволци за работа по различни обществени каузи

Столичната община създава младежки доброволчески екип за бързо реагиране "SOfia HELPers". Инициативата за създаване на младежки групи, готови да помагат в различни направления и при кризисни ситуации, е на дирекция "Спорт и младежки дейности" на..

публикувано на 08.06.25 в 07:45

Краят на седмицата ще е горещ, по-ниски ще са дневните температури на Черноморието

В неделя  минималните температури в страната ще са от 12 до 17°. В София ще е 12°. През деня ще бъде слънчево и горещо. След обяд главно над планините ще се развива купеста облачност и на места ще превали. Ще духа слаб до умерен вятър от..

публикувано на 07.06.25 в 17:30
вицепрезидента Илияна Йотова

За президентската институция са оправдани всички резерви и притеснения при въвеждането на еврото

Докладите на Еврокомисията и Европейската централна банка оправдават всички резерви и притеснения, които имаше президентът Румен Радев, когато предложи референдум за еврото. Това каза пред медиите вицепрезидентът Илияна Йотова в местността Илиева..

публикувано на 07.06.25 в 17:09