Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Февруари започва със слънчево и почти тихо време

Снимка: БГНЕС

В четвъртък минималните температури в България ще са между минус 7 и минус 2°, в София минус 7°. През деня ще е слънчево. До обяд на места в равнините и котловините ще е мъгливо. Максималните температури ще са от 8 до 13°, в столицата около 8°.


По Черноморието
 сутринта ще има мъгли, но след това ще е слънчево и тихо. Температурите на въздуха ще са 7-8°. Температурата на морската е 6-7°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Над планините сщо ще грее слъце, ще духа слаб до умерен западен вятър. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е 5°, на 2000 м. до 1°. 

В петък, 2 февруари, от северозапад ще прониква студен въздух. Облачността ще расте, на отделни места в Западна и Централна България ще превали слаб дъжд, в планините - сняг. Минималните температури ще са между минус 3° и 2°, а максималните - между 2° и 7°.

В Европа – предимно слънчево ще е над Южна Англия, Бенелюкс, Северна Германия, Дания, южните райони на Скандинавието и над Апенинския п-ов. От запад на изток ще прониква студен атмосферен фронт, ще вали дъжд във Франция и по-голямата част от Централна Европа. Над Алпите, северните чсти на континента, в Западна Украйна и в Беларус ще е ветровито и ще вали сняг.

На Балканите ще е предимно слънчево. Увеличения на облачността ще има в следобедните часове на северозапад. През нощта ще превали слабо, предимно дъжд. Температурите леко ще се повишат. 

В Лондон, Берлини ще е 8, в Истанбул 9°, в Белград и в Букурещ ще е 10°, а Париж  и 11°. В  Москва се очакват  2°. В Рим и Атина ще е 13- 14°. Мадрид ще е най-топлата евростолица с 18° максимална температура на въздуха.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Представят българския туризъм в Швеция и Дания

Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..

публикувано на 23.02.25 в 12:47

“Възраждане“ ще протестират в парламента срещу приемането на еврото

Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..

публикувано на 23.02.25 в 11:52
Полицията разби на групи крайнодясното шествие на

Крайно дясна формация организира в София спорния "Луковмарш"

Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се събраха на 22 февруари на площад "Света Неделя". Те шестваха до къщата на генерал Христо Луков, където..

публикувано на 23.02.25 в 10:52