Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес – 9 февруари 2024 г.

В "България днес" говорим от първо лице за справянето с опустошителното земетресение в Турция една година по-късно. Предлагаме ви разказ на журналиста от турската редакция на Радио България Севда Дюкянджи и нейните герои от гр. Хатай, където превес вече имат надеждата и благодарността от оцеляването. Отскачаме и до село Бърдарски геран, където предстоят дни на карнавално веселие – част от традицията на банатските българи. Водещ е Красимир Мартинов. 

05:40 - "По съседски" - хроника на събитията с балкански адрес от изминалите дни
13:30 - Една година след опустошителното земетресение в Турция – разказ от първо лице на журналиста от турската редакция на Радио България Севда Дюкянджи
28:20 - В "контейнерните квартали" на Хатай превес вече имат надеждата и благодарността от оцеляването
43:45 - Разходка до село Бърдарски геран, където предстоят дни на карнавално веселие – част от традицията на банатските българи
54:55 - За песенното творчество на Биляна Ангелова 

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 юни 2025 г.

В "България днес" на 17 юни слушайте : 04:20 -  Разговаряме за еволюцията на пазара на труда и българските сезонни работници в чужбина с Габриела Горанова-Димчева, зам.-директор на Агенцията по заетостта 20:30 -  Българската емиграция..

публикувано на 17.06.25 в 19:00

България днес - 16 юни 2025 г.

В "България днес" на 16 Юни слушайте: 07:46 – С голямо събитие в София под мотото "България на пет океана" инициативата..

публикувано на 16.06.25 в 19:00

България днес - 13 юни 2025 г.

В „България днес“ на 13 юни слушайте: 00:25 - Спомен за Георги Парцалев от Златния фонд на БНР - по случай 100 години от рождението на големия ни актьор 08:30 - Притеснения на българи в Бат Ям след ескалацията на напрежението между..

публикувано на 13.06.25 в 19:00